Date(s) - 13/02/2017

Πολιτιστικός Πολυχώρος «Δημ. Χατζής», (Παλαιά Σφαγεία)

on_satire_2016-17-thumb

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017, ώρα 20.30

Θανάσης Ευσταθίου (Αναπληρωτής Καθηγητής του Ιονίου Πανεπιστημίου)
Πολιτικός λόγος και  σάτιρα στην Αθήνα του 4ου π.Χ. αιώνα

Η διάλεξη εντάσσεται στη σειρά διαλέξεων υπό τον τίτλο «Σάτιρα, λογοτεχνία και κοινωνία: Όψεις μιας σοβαρής σχέσης» που διοργανώνονται από το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2016-17 και για δεύτερη χρονιά.

Οι διαλέξεις απευθύνονται στο ευρύ κοινό και πραγματοποιούνται στον Πολιτιστικό Πολυχώρο «Δ. Χατζής» (Παλαιά Σφαγεία).

Στον παρακάτω σύνδεσμο εμφανίζεται ολόκληρο το πρόγραμμα της σειράς διαλέξεων
Πρόγραμμα Συναντήσεων 2016-2017

Η παρουσία σας θα μας δώσει μεγάλη χαρά.

Η Οργανωτική Επιτροπή

Οργάνωση: Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών

Κόστος συμμετοχής: -

Σχετικός σύνδεσμος: http://www.uoi.gr/satira-logotexnia-kai-koinonia-opseis-mias-sovaris-sxesis/?#