Date(s) - 05/10/2018 - 06/10/2018

Συνεδριακό Κέντρο "Κάρολος Παπούλιας"

Αγαπητές και Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Με ιδιαίτερη χαρά σας καλωσορίζουμε Διεθνές Σεμινάριο Εγχύσεων Ο.Μ.Σ.Σ. που διοργανώνεται από την Spine Intervention Society με την συμμετοχή της Κλινικής Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Τελεί υπό την αιγίδα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, και της Ελληνικής Εταιρίας Σπονδυλικής Στήλης (Ε.Ε.Σ.Σ.).

Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό Κέντρο ‘Κ. Παπούλιας’ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων την Παρασκευή 5 και το Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018.

Το Διεθνές Σεμινάριο Εγχύσεων Ο.Μ.Σ.Σ. απευθύνεται σε ιατρούς συναφών ειδικοτήτων (Ορθοπαιδικούς, Φυσιάτρους, Ακτινολόγους, Αναισθησιολόγους, Νευροχειρουργούς, Νευρολόγους) και θα περιλαμβάνει ομιλίες και πρακτική άσκηση τεχνικών εγχύσεων στην Ο.Μ.Σ.Σ.. Εκπαιδευτές θα είναι επιστήμονες καταξιωμένοι στο τομέα των Εγχύσεων της Σπονδυλικής Στήλης.

Το Σεμινάριο μοριοδοτείται με 14.5 μόρια συνεχιζόμενης εκπαίδευσης (American Medical Association CME Credits).
Με συναδελφικούς χαιρετισμούς,

Αβραάμ Πλούμης
Αναπλ. Καθηγητής Φ.Ι.Α.
Πανεπιστημίου Ιωαννίνων