Date(s) - 28/02/2018

Αίθουσα Συνεδριάσεων, Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας (1ος όροφος)

Σεμινάρια Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας
(Εαρινό εξάμηνο 2017-2018)

Ο κ. Νίκος Τζαφλέρης
(ΕΑΠ/Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας),

θα μιλήσει με θέμα:

«Η μεταπολεμική βοήθεια της American Jewish Joint Distribution Committee στους Εβραίους της Ελλάδας»

Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου, ώρα 6.00 μ.μ.

Τα σεμινάρια διοργανώνονται από τον Τομέα Ιστορίας Νεωτέρων Χρόνων του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στο πλαίσιο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία – Λαογραφία» και είναι ανοιχτά και στο ευρύ κοινό.
Πραγματοποιούνται στην αίθουσα συνεδριάσεων του Τομέα Ιστορίας Νεωτέρων Χρόνων, κτήριο Φιλοσοφικής Σχολής, Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας, α΄ όροφος.

Σχετική Ανακοίνωση:
Σεμινάρια Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας (Εαρινό εξάμηνο 2017-2018)
(Πρόγραμμα Σεμιναρίων εαρ. εξαμ. 2017-2018)

Οργάνωση: Τομέας Ιστορίας Νεωτέρων Χρόνων, ΠΜΣ «Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία-Λαογραφία»

Κόστος συμμετοχής: Χωρίς κόστος συμμετοχής

Σχετικός σύνδεσμος: http://www.uoi.gr/seminaria-neoteris-kai-sygxronis-istorias-earino-examino-2017-2018/

Πρόσωπο ή Υπηρεσία: Γραμματεία Τομέα Ιστορίας Νεωτέρων Χρόνων

Τηλέφωνο: 2651005161

1. Πρόγραμμα Σεμιναρίων Νεότερης κ Σύγχρονης Ιστορίας, εαρ. εξάμ. 2017-18 (pdf)