Date(s) - 19/03/2019

Βιβλιοθήκη Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Η Σχολή Καλών Τεχνών και η Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, πραγματοποιούν εκδήλωση παρουσίασης της έκθεσης «Άυλοι Κόσμοι – Βιβλίο και Βιβλιοθήκες».

Η έκθεση περιλαμβάνει έργα φοιτητών της Σχολής Καλών Τεχνών στο πλαίσιο των εικαστικών και μουσειοπαιδαγωγικών δράσεων της Σχολής για παιδιά Δημοτικών Σχολείων.

*ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ*

Χαιρετισμός από τις Πρυτανικές Αρχές

• Ξενοφών Μπήτσικας, Κοσμήτορας της Σχολής Καλών Τεχνών
  • Γεώργιος Ζάχος, Διευθυντής της Βιβλιοθήκης
  • Εσθήρ Σολομών, Επικ. Καθηγήτρια Μουσειολογίας
  • Ευάγγελος Γκόκας, Αν. Καθηγητής Ζωγραφικής

Με το τέλος της εκδήλωσης οι συμμετέχοντες Φοιτητές της Σχολής Καλών Τεχνών θα παρουσιάσουν στο κοινό τα έργα τους και την Μουσειοπαιδαγωγική τους Δράση.

Η παρουσία σας θα μας δώσει χαρά.

Τοποθεσία:

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 19 Μαρτίου, στις 12.30 μ.μ. στο Ισόγειο της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Εσθήρ Σολομών, Επίκ. Καθηγήτρια Μουσειολογίας, Παν/μιο Ιωαννίνων, estersol@hotmail.com

Ελένη Γκαλίτσιου, ΕΤΕΠ, βιβλιοθήκη, egalits@cc.uoi.gr

Τηλέφωνο: 265100 5029

(κλικ για μεγέθυνση)

Οργάνωση: Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης-Σχολή Καλών Τεχνών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων & Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Κόστος συμμετοχής: -

Πρόσωπο ή Υπηρεσία: Εσθήρ Σολομών, Επίκ. Καθηγήτρια Μουσειολογίας, Παν/μιο Ιωαννίνων

Τηλέφωνο: 265100 5029

Email: estersol@hotmail.com