Date(s) - 20/09/2019 - 22/09/2019

Ξενοδοχείο «Grand Serai»

Για άλλη μια χρονιά, η Ελληνική Ομοσπονδία Θαλασσαιμίας διοργανώνει Πανελλήνια Ενημερωτική Εκδήλωση, στην οποία θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν τα νεότερα ιατρικά και επιστημονικά δεδομένα που αφορούν στη Θαλασσαιμία και τη Δρεπανοκυτταρική Νόσο.

Φέτος η «Πανελλήνια ενημερωτική εκδήλωση για τη Θαλασσαιμία 2019», θα πραγματοποιηθεί στις 20 – 22 Σεπτεμβρίου 2019 στο ξενοδοχείο Grand Serai στα Ιωάννινα, σε συνεργασία με το Σύλλογο Θαλασσαιμίας Ηπείρου. Η εκδήλωση έχει σαν στόχο την εκπαίδευση και την ενημέρωση των πασχόντων σε θέματα της νόσου, αλλά και την άμεση επικοινωνία με τους θεράποντες ιατρούς για τα θέματα που τους απασχολούν.

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωσή μας ευελπιστώντας ότι για άλλη μια φορά θα ανταποκριθούμε στις προσδοκίες σας.

Με εκτίμηση,

Βασίλης Δήμος
Πρόεδρος Ε.Ο.ΘΑ.

Διοργάνωση:
Ελληνική Ομοσπονδία Θαλασσαιμίας (Ε.Ο.ΘΑ.)

Με τη συνεργασία
Σύλλογος Θαλασσαιμίας Ηπείρου

Υπό την αιγίδα των:
Υπουργείο Υγείας
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Σχολή Επιστημών Υγείας, Τμήμα Ιατρικής
Thalassaemia International Federation
Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας
Εθνική Συνομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρία

Η συμμετοχή στις εργασίες της Επιστημονικής Εκδήλωσης είναι Δωρεάν.
Μπορείτε να εγγραφείτε στην Πανελλήνια Ενημερωτική Εκδήλωση για την Θαλασσαιμία εδώ: www.thalassaemia2019.gr

Οργάνωση: Ελληνική Ομοσπονδία Θαλασσαιμίας (Ε.Ο.ΘΑ.) σε συνεργασία με τον Σύλλογο Θαλασσαιμίας Ηπείρου και υπό την αιγίδα άλλων φορέων

Κόστος συμμετοχής: Η συμμετοχή στις εργασίες της Επιστημονικής Εκδήλωσης είναι Δωρεάν.

Σχετικός σύνδεσμος: http://www.thalassaemia2019.gr/

Πρόσωπο ή Υπηρεσία: Conferre S.A.

Τηλέφωνο: 26510-68610

Φαξ: 26510-68611